دانلود(كارآموزی تولید انواع لوله های چدنی در كارخانه پارس متال)

كارآموزی تولید انواع لوله های چدنی در كارخانه پارس متال|40109454|ano34019153|كارآموزی تولید انواع لوله های چدنی در كارخانه پارس متال ,كارآموزی تولید انواع لوله های چدنی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان كارآموزی تولید انواع لوله های چدنی در كارخانه پارس متال هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه:

شركت پارس متال در سال 1343 واقع در كیلومتر 7 جاده مخصوص كرج تاسیس گردید و در سال 1347 به بهره برداری رسید. فعالیت كارخانه در زمینه تولید انواع لوله های چدنی به روش ریخته گری گریز از مركز و اتصالات به روش ریخته گری در قالبهای ویژه شروع گردید و طی سالیان متمادی راه اندازی خطوط ریخته گری اتوماتیك و نیمه اتوماتیك مانند خطوط فیتینگ، گیزاگ و دیزاماتیك با تولید انواع قطعات از قبیل: گلوله های آسیاب صنایع سیمان، فولاد و مس، انواع قطعات خودرو غلطك های تبریدی، انواع پوسته های موتور، انواع بوش سیلندر، قاب و درپوش كانالهای تاسیساتی و غیره جزء پیشگامان صنایع ریخته گری ایران بوده و در كنار تولید سالانه 27000 تن انواع محصولات ریخته گری، با استفاده از مدرن ترین آزمایشگاهها و مركز تحقیقات و توسعه پژوهشهای وسیعی در شناسایی و كاربرد آلیاژهای جدید مطابق با تكنولوژی روز را فراهم نموده است.

از آنجائیكه طراحی ساختار یك كارخانه از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل بر كارایی و كیفیت تولید كارخانه است، شاید بتوان پروژه این درس را یكی از وسیعترین و جامع ترین پروژه ها دانست.

در این میان نوع كارخانه و شرایط حاكم بر آن یكی از عوامل تعیین كننده در حجم كار و میزان سختی ارائه الگو می‎باشد. از این حیث شاید بتوان پروژه حاضر را از پیچیده ترین و پركارترین پروژه ها دانست چرا كه این پروژه برای كارخانه ای از كارخانجات بزرگ ریخته گری در ایران طراحی و اجرا شده است.

واضح است كه بسیاری از تعاریفی كه در مورد سایر كارخانجات تولیدی و مونتاژی شده است و كتاب ها براساس آن تنظیم شده اند در مورد یك كارخانه ریخته گری و با این ابعاد كمتر قابل اجرا خواهد بود حتی آیتم‌های گزارش داده شده برای پروژه نیز در این میان باید كمی تعدیل شده و یا تغییر می‌كردند.

این مسئله وقتی اهمیت پیدا می كند كه بدانیم كارخانه ای با این وسعت و سابقه كمتر كار كارشناسی در این زمینه انجام داده است. كوچكترین اطلاعات هم باید شخصاً‌ و با مصاحبه با افراد بدست می‌آمد. هیچ نقشه كاملی حتی از خود كارخانه وجود نداشت. كلیه نقشه‌ها توسط نویسندگان این پروژه و با بررسی وضع موجود و استفاده از نقشه‌های ناقص قبلی، طراحی و آماده شد.

جالب است كه بدانید نتایج حاصل از این پروژه مورد توجه مسئولین كارخانه هم قرار گرفت و حتی پیشنهادی از طرف كارخانه برای ادامه همكاری در مورد سایر پروژه‌ها نیز گردید كه هم اكنون در حال اجرا می‌باشند. این مساله ما را تشویق كرد كه بجای این كه صرفاً كاری آكادمیك ( كه در اكثر موارد غیرقابل استفاده است.) انجام دهیم، متن پروژه و نتایج آن را به گونه‌ای آماده كنیم كه كاملاً قابل اجرا و عملی باشد و تصور می‌كنیم تا حدودی در این كار موفق بوده‌ایم. هر گونه ایرادی در این پروژه متوجه نویسندگان آن می‌باشد و خواهشمندیم كه حتی الامكان در این موارد به ما آگاهی های لازم داده شود.

تاریخچه:

شركت پارس متال دارای 34000 هزار مترمربع زمین كه 1400 متر مربع آن بعنوان انبار مواد اولیه از قبیل آهن قراضه و فروسیلیس و .. می‌باشد. 20000 متر مربع آن دارای سوله‌های تولید و قسمتهای اداری و ساختمان آنرا تشكیل می‌دهد.

این شركت دارای دفتر مركزی و در داخل شهر تهران می‌باشد و همچنین دارای 1030 پرسنل كه در قسمتهای تولید و اداره مشغول بكار هستند.

شركت پارس متال با تولید متوسط روزانه 70000 هزار كیلوگرم چدن و اتصالات وغیره بزرگترین شركت ریخته گری فعال در داخل كشور می‌باشد. كلیه تولیدات شركت در داخل بفروش می‌رود. و هیچگونه صادراتی ندارد و همچنین نیازهای ساختمانی و اتصالات و لوله‌های مربوط به آن را تولید می‌كند و هیچگونه نیاز به واردات اینگونه محصولات به داخل كشور را نداریم.

شركت پارس متال در سال 1343 (هجری-شمسی) به شماره ثبت 9631 و با سرمایه اولیه صد هزار ریال منقسم به صد سهم ده هزار ریالی با نام بصورت شركت با مسئولیت محدود با نام اولیه پارس متال در محل فعلی در كیلومتری 5/6 جاده مخصوص كرج روبروی شركت ساپكو خیابان نگین خیابان شهید بزرگی تأسیس شد. عمده فعالیتهای شركت بشرح زیر می‌باشد.

1- ایجاد كارخانجات به منظور ذوب فلزات و تبدیل آن به انواع لوازم لوله كشی و بهداشتی و مصنوعات چدنی چكشخوار(مالیبل) و قطعات یدكی ماشین آلات و لوله و اتصالات چدنی و .. غیره بهره برداری از كارخانجات مذكور.

2- انجام كلیه امور بازرگانی كه با موضوع شركت ارتباط داشته باشد.

تاریخچه فعالیتهای شركت به اختصار به شرح ذیل می‌باشد.

این شركت در سال 1347 (هجری شمسی) از وزارت صنایع و معادن وقت، پروانه تأسیس به شماره 6042 را دریافت كرده و عملاً مورد بهره برداری قرار گرفت.

در زیر وضعیت بهره برداری از قسمتهای مختلف كارخانه طی سنوات مختلف از بدو تأسیس مختصراً بشرح زیر می‌باشد.

1- در سال 1343 (هجری شمسی) تأسیس شركت.

2- در سال 1344 (هجری شمسی) خرید زمین اولیه بمساحت 20 هزار مترمربع

3-1- در سال 1347 (هجری شمسی) بهره برداری از كوره كوپل با سوخت زغال سنگ.

3-2- بهره برداری از كوره گردان سه تن برای اولین بار در ایران

3-3- بهره برداری از ریخته گری دستی

3-4- بهره برداری از كوره 5/1 تنی القایی

4- در سال 1349 ( هجری – شمسی) بهره برداری از خط ریخته گری ماشینی نیمه اتوماتیك فتینگ

5- در سال 1350 ( هجری شمسی) – متوقف ساختن كوره كوپل و نصب بهره برداری از كوره سه تنی

6- در سال 1351 ( هجری- شمسی) بهره برداری از خط لوله ریزی كه بصورت سانتری فوژ لوله های چدنی از قطر 2 الی 6 اینچ و با طول های 5/0 متری الی 2 متری را تولید می‌كرد.

6-2- بهره برداری از كوره تاب با سوخت مازوت

7- در سال 1352 نصب و بهره برداری از خط ریخته گری اتصالات با قالب فلزی كوكیل.

8- در سال 1353، نصب و بهره برداری از 6 دستگاه ماهیچه گیری تو خالی كه با بهره گرفتن از نیروی برق بعنوان انرژی پخت ماهیچه استفاده كرده است.

9- در سال 1353. 9-1- نصب و راه اندازی 2 دستگاه كوره 12 تنی القایی

9-2- بهره برداری از دستگاه لوله ریزی 3000-25-A

9-3- بهره برداری از دستگاه لوله ریزی K –25- A

10- در سال 1354. 10-1- بهره برداری از دستگاه لوله ریزی 1- 100- A


مطالب دیگر:
📌گزارش كارآموزی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال بذر كرج📌گزارش کارآموزی امور مالی در شرکت توزیع نیروی برق مشهد📌گزارش کارآموزی پتروشیمی اراك در یك نگاه📌گزارش کاراموزی ترانسفورماتور قدرت گازی GIS،ایمنی در انتقال📌گزارش کارآموزی حسابداری 3 کارو دانش📌گزارش کارآموزی تصفیه پسابهای صنعتی📌گزارش کارآموزی خدمات حسابداری شرکت📌گزارش کارآموزی خیریه حضرت ابوالفضل (ع)📌گزارش کارآموزی در ایستگاه هواشناسی اقدسیه و سازمان هواشناسی📌گزارش کارآموزی رنگ،كارخانه رنگ پودی سمند آرا📌گزارش کارآموزی سالن دستگاه مرکز تلفن خاتم الانبیاء📌گزارش کارآموزی در محل احداث پارک ناز📌گزارش کارآموزی در تصفیه خانه جدید همدان📌گزارش کارآموزی شرکت لوله گستر اراک(سهامی خاص)📌گزارش کارآموزی شركت مكاترونیك ژاو📌گزارش کاراموزی كارخانه فراورده های لبنی استان قدس رضوی📌گزارش کارآموزی کارخانه کمپوت و کنسرو رضوی📌گزارش کارآموزی مدیریت کارعملی در آموزشگاه📌گزارش کارآموزی خاك برداری،اجرای فنداسیون،نصب صفحات زیر ستون،ساخت تیر و ستون از ورق📌گزارش کاراموزی آزمایش كنترل كیفیت مواد نفتی📌گزارش کارآموزی اسكلت بتنی و سقف از جنس تیرچه بلوك📌گزارش كاراموزی آزمایشگاه الكترونیك 1📌گزارش کارآموزی بررسی جامع اسانسگیری📌گزارش کارآموزی آموزش كارخانجات نساجی خوی📌گزارش کاراموزی آموزش كارخانه نساجی نیكو باف ساوه